کارآمدترین روش های بهینه سازی موتورهای جستجو

اگر می خواهید ترافیک وب سایت خود را هدایت کنید و رسیدن به صفحه اول گوگل را می خواهید، هیچ راهی بهتر از بهینه سازی آن برای موتورهای جستجو وجود ندارد. اگر در گوگل برای کلمات کلیدی که دقیقاً با موضوع وب سایت شما مطابقت دارند رتبه بالایی کسب کنید، نه تنها تعداد زیادی خوانندگان جدید دریافت خواهید کرد، بلکه آنها به محتوای شما علاقه مند خواهند شد. ما چند راه را برای شروع در زیر آورده ایم!

هنگام استفاده از سئو، از پر کردن کلمات کلیدی یا تراکم کلمات کلیدی که به طور مصنوعی بیش از ده درصد کل متن هستند، خودداری کنید. موتورهای جستجو به طور کلی چنین سایت هایی را به عنوان هرزنامه احتمالی می بینند و حتی ممکن است سایت شما را به طور کلی از لیست آنها منع کنند. استفاده از متن طبیعی از این مشکل جلوگیری می کند و همچنان ترافیک سایت شما را هدایت می کند.

تصمیم گیری در مورد اولویت کلمات کلیدی شما هنگام بهینه سازی سایت برای موتورهای جستجو مهم است. محدودیت مشخصی برای تعداد کلمات کلیدی وجود دارد که می توانید یا باید در هر صفحه قرار دهید. اطمینان حاصل کنید که کلمات کلیدی که بیشتر از همه استفاده می کنید، کلماتی هستند که به تجارت شما و تمرکز وب سایت شما مرتبط هستند.

اطلاعات مفید و آموزنده ای در وب سایت خود داشته باشید. اگر یک مرکز منبع برای بازدید مردم ایجاد کنید، نه تنها مشتریان و مشتریان را جذب خواهید کرد، بلکه موتورهای جستجو را نیز جذب خواهید کرد. این برای یافتن در گوگل و یاهو مهم است، فقط به نام چند مورد.

اگر کسب و کار شما آن گونه نیست که از شما بخواهد محتوای وب سایت خود را به طور منظم به روز کنید، باید یک وبلاگ در وب سایت داشته باشید تا مطمئن شوید که محتوای تازه تولید می کنید. هنگامی که شما به طور منظم محتوای جدید تولید می کنید، موتورهای جستجو سایت شما را در صفحات نتایج جستجو بالاتر قرار می دهند.

از سایت خود راضی باشید اگر اینطور نیستید، ممکن است مدام در حال تغییر محتوا باشید که می تواند موتورهای جستجو و خوانندگان را سردرگم کند. جایگاه خود را پیدا کنید و به آن بچسبید. تامین اطمینان و امنیت وب سایت معتبر خود می تواند به شما کمک کند تا کارهای دیگری را که ممکن است برای بهینه سازی آن نیاز به انجام دهید پیدا کنید.

امروزه اکثر موتورهای جستجوی اصلی لیست های محلی تخصصی را ارائه می دهند. برای وب سایت هایی با هر نوع حضور واقعی کلمه، ثبت نام در این لیست های محلی عملکرد موتور جستجو را بهبود می بخشد. از هر ویژگی اضافی فهرست‌های محلی – مانند نقشه‌ها و بررسی‌ها – باید برای افزایش نمایش کلی وب‌سایت استفاده کرد.

هنگامی که نام دامنه را انتخاب می‌کنید و به دنبال حداکثر قرار گرفتن در موتورهای جستجو هستید، در مقابل هرگونه وسوسه استفاده از نام محصول دارای علامت تجاری مقاومت کنید، مگر اینکه مجوز صریح این کار را داشته باشید. یک علامت تجاری ثبت شده ممکن است یک عبارت جستجوی محبوب باشد و استفاده از آن ممکن است ترافیک شما را افزایش دهد، اما مزایای آن قطعا ارزش مشکلات حقوقی عظیمی را که با استفاده از آن در معرض آن قرار می دهید، ندارد.

جواهرات می توانند یک اکسسوری بسیار شیک باشند، اما در طول روز نیز باکتری های زیادی را جمع آوری می کنند. زیورآلات خود را بدون توجه به جایی که روی بدن شما قرار دارد، مرتباً تمیز کنید. این کمک می کند تا اطمینان حاصل شود که میزان باکتری هایی که با پوست شما در تماس هستند را به حداقل می رساند.

شما باید محتوای منحصربفرد بنویسید تا بتوانید در رتبه های موتور جستجو بالاتر بروید – آن را در اولویت اول خود قرار دهید. یک راه عالی برای ایجاد ترافیک بیشتر در وب سایت، داشتن محتوای منحصر به فرد است. مصرف کنندگان در صورت مشاهده محتوای منحصربفرد در صفحه شما، به اطراف خود می مانند و برای اطلاعات بیشتر باز خواهند گشت.

برای اطمینان از موفقیت طولانی مدت تلاش های بهینه سازی خود، باید الگوریتم های موتورهای جستجو را به طور منظم مطالعه کنید. موتورهای جستجوی اصلی گاهی اوقات الگوریتم های خود را تغییر می دهند و شما باید از تغییراتی که بر تاکتیک های شما تأثیر می گذارد آگاه باشید. ممکن است بخواهید مشترک خبرنامه ای شوید که تغییرات مهم را مستقیماً به شما گزارش می دهد.

حذف تمام جاوا اسکریپت درون خطی به یک فایل جداگانه باعث افزایش سرعت بارگذاری صفحه می شود. شما می خواهید اینها را در یک فایل js include قرار دهید. این به شما در رتبه‌بندی جستجو نیز کمک می‌کند، و زمانی که به این روش تنظیم شود برای چشم جذاب‌تر است.

داشتن وبلاگ در وب سایت شرکت شما رتبه بندی موتورهای جستجوی آن را افزایش می دهد زیرا وب سایت را خارج از حوزه کلمه کلیدی محصول خود رقابتی می کند. ممکن است شرکت شما در هر صفحه کلمات کلیدی بسیار قوی داشته باشد، اما شرکت های دیگری که همان محصول را می فروشند نیز همینطور هستند. افزودن یک وبلاگ دنیای جدیدی از کلمات کلیدی را باز می کند زیرا محتوا ساختار چندانی ندارد.

هنگام ساخت عبارات کلیدی وب سایت خود، سعی کنید روی عباراتی که از دو یا سه کلمه تشکیل شده اند تمرکز کنید. تحقیقات نشان داده است که اکثر جستجوهای کلیدواژه از دو یا سه عبارت کلمه ای تشکیل شده است، بنابراین هرچه تعداد بیشتری از آن تکه کلمات کلیدی را بتوانید وارد کنید، احتمالاً ترافیک موتورهای جستجوی بیشتری به سایت خود خواهید دید.

در حالی که نقشه سایت یک ابزار عالی در سئو است، بهتر است موتور جستجو بتواند سایت شما را به روشی طبیعی دور بزند. اگر عنکبوت نیاز به تکیه بر نقشه سایت شما داشته باشد، به این معنی است که استفاده از ناوبری شما برای هر کاربری نیز بسیار دشوار خواهد بود.

سعی کنید از Adwords در ارتباط با هدف گذاری جغرافیایی استفاده کنید. این می تواند به شما کمک کند تا ببینید بازدیدکنندگان از مناطق مختلف در سراسر جهان چگونه بر رتبه بندی شما تأثیر می گذارند. تبدیل رقم جهانی می تواند مشکوک باشد، اما Adwords به شما کمی بینش در مورد عملکرد شما در کشورهای دیگر می دهد.

یکی از کارآمدترین راه‌ها برای جذب لینک از سایر سایت‌های معتبر، راه‌اندازی یک سری فید RSS در سایت شماست. RSS که مخفف Really Simple Syndication است، به بازدیدکنندگان این امکان را می دهد که مستقیماً جدیدترین و بهترین اطلاعات را به طور منظم و بدون بازدید از سایت به سایت شما ارسال کنند.

برای بهینه‌سازی وب‌سایت خود، یک لیست پستی انتخابی ایجاد کنید، اما آن را با ارسال انبوهی از هرزنامه‌ها به اعضای خود دنبال نکنید. فقط اطلاعات واقعاً ارزشمند و مفیدی را ارسال کنید که اعضای شما را تشویق کند تا از وب سایت شما بازدید کنند و با شما تعامل داشته باشند. اگر هرزنامه ارسال کنید، گوگل به درستی فکر می کند که شما یک هرزنامه است و در لیست سیاه قرار می گیرید.

اگر تمام نکات و ترفندهای بالا را اجرا کنید، مطمئناً می‌توانید وب‌سایت خود را بهینه کنید و مخاطبان جدیدی از افرادی که واقعاً به محتوای شما علاقه مند هستند، بیاورید. این کار باعث افزایش کلیک روی تبلیغات، فروش، ثبت نام در خبرنامه و افزایش هر بخش درآمدزایی دیگر از درآمد وب سایت شما می شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.