نکات و ترفندهایی برای خرید جواهرات

یکی از مهم ترین مواردی که باید در نظر بگیرید، زمانی که تصمیم به خرید یک جواهر خاص گرفتید، این است که برای خرید فیزیکی آن کالا به کجا مراجعه کنید. این مقاله مواردی را که باید در یک قطعه جواهرات به دنبال آن باشید و نکاتی عالی برای مراقبت از قطعات گرانبها شرح می دهد.

برخی از شکننده ترین جواهرات خود را فقط برای موقعیت های خاص ذخیره کنید. برخی از سنگ های شکننده مانند اوپال و پریدوت را فقط باید برای رویدادهای خاص پوشید و سپس تا موقعیت بعدی با دقت نگهداری کرد. این ممکن است آزاردهنده به نظر برسد، زیرا می‌خواهید بتوانید بهترین لباس‌های خود را بپوشید، اما اگر از آسیب‌دیدگی مکرر آن‌ها اجتناب کنید، می‌تواند عمر آن‌ها را افزایش دهد.

سنگ

سعی کنید با حکاکی حرفه ای آن ها، حس شخصی خاصی را به قطعات خود اضافه کنید. شما می توانید تقریباً هر چیزی را اضافه کنید و آن را به یک قطعه خاص و خاطره انگیزتر برای شما یا کسی که دوست دارید تبدیل می کند. می توانید نام ها، حروف اول، پیام های کوچک، نمادها و غیره را به خوبی در قطعات خود حک کنید تا واقعاً آنها را در نوع خود بی نظیر کنید.

جواهرات سنگ تولد در هر زمان از سال یک هدیه عالی برای هر کسی است. آنها فوق العاده محبوب هستند و برای تولد بسیار مناسب هستند. انواع مختلفی از سبک ها و قطعات وجود دارد که می توانید آنها را پیدا کنید یا به راحتی برای خود یا شخصی که دوست دارید با استفاده از سنگ تولد بسازید.

هنگام خرید جواهرات سنگی، باید در مورد هر چیزی که باید به دنبال آن باشید آموزش دیده باشید. جواهرساز شما می تواند به شما کمک کند که چگونه و چگونه به سنگ ها نگاه کنید تا مطمئن شوید که می توانید کیفیت بد را از خوب تشخیص دهید. این نوع آموزش می تواند به شما کمک کند هنگام خرید طلا و جواهر بدون کمک زیاد تصمیمات بهتری بگیرید.

برای کمک به شما در ساخت جواهرات زنجیره ای، مهم است که ابزار خود را هوشمندانه انتخاب کنید. دسته انبر شما باید به راحتی در دستان شما قرار گیرد و نوک آن محکم باشد. این به شما کمک می کند تا سیم را با بیشترین سهولت و راحتی دستکاری کنید و از فشار و درد غیر ضروری جلوگیری کنید.

اگر خودتان گوشواره درست می کنید، برای خرید سیم آلومینیومی به یک فروشگاه لوازم جوشکاری بروید. شما می توانید سیم را در یک قرقره خریداری کنید، که بسیار ارزان تر از خرید آن در مقادیر کمتر است. برخی از سیم‌های آلومینیومی نیز ضد حساسیت هستند و برای افرادی که گوش‌های حساسی دارند، بهترین گزینه است.

با جواهراتی که قبلاً دارید، ظاهر ویکتوریایی قدیمی ایجاد کنید. چندین گردنبند با طول ها و مواد مختلف را روی هم بچینید. اگر گردنبند بلند ندارید، چند گردنبند کوتاه را از انتها به هم ببندید. یک تکه روبان یا توری را از میان آنها بگذرانید و یک سنجاق کوتاه که به یک طرف آن بریده شده است، اضافه کنید.

گردن بند

هنگام خرید جواهرات با قیمت بالا، قبل از خرید از فروشگاه های متعدد و حتی آنلاین چک کنید. خرید مقایسه ای مهم است زیرا قیمت جواهرات می تواند از فروشنده ای به فروشنده دیگر بسیار متفاوت باشد. خرید مقایسه ای همچنین به شما کمک می کند تا در مورد کیفیت قطعه زیبایی که قصد خرید آن را دارید مطلع شوید.

اگر جواهرات طلایی یا نقره ای دارید، حتماً هنگام دوش گرفتن، خوابیدن یا غوطه ور شدن آن ناحیه از بدنتان در آب، آن را بردارید. با انجام این کارها از لاک زدن سریعتر جواهرات جلوگیری می کنید. زیبایی جواهرات زیبا در درخشندگی و درخشندگی آن است.

حساسیت به فلز می تواند پوشیدن هر نوع زیورآلاتی، به خصوص ساعت مچی را خارش و دردناک کند. یک راه ساده برای کاهش خارش که برخی از فلزات غیر گرانبها (که در بسیاری از قاب های ساعت رایج است) می توانند ایجاد کنند، بند ساعت خود را به بند چرمی یا پارچه ای تغییر دهید و سپس یک لایه لاک ناخن شفاف به پشت ساعت خود بزنید. لاک ناخن اگرچه دائمی نیست، اما در صورت نیاز به راحتی قابل استفاده است و از پوست شما در برابر تماس مستقیم با بدنه فلزی ساعت محافظت می کند. اگر سگک آن بند ساعت جدید فلزی است، فراموش نکنید که یک روکش لاک ناخن نیز به آن بدهید. حتی آن ذره کوچک فلز نیز می تواند باعث ناراحتی جدی افرادی شود که حساسیت دارند.

هنگام خرید جواهرات فیروزه ای، مطمئن شوید که جواهرات واقعی را دریافت می کنید. برخی از مواردی که می توانید بررسی کنید این است که رنگ در سراسر یکنواخت است و سنگ بیشتر به سمت مات می رود تا شفاف. همچنین، وجود رگه‌ها یا لکه‌ها، از سفید تا سیاه، نشانه خوبی از فیروزه واقعی است تا تقلبی. مهم‌تر از همه، از یک فروشنده معتبر خرید کنید و از اعتبار کتبی ارزش درخواست کنید. متأسفانه، با تمام پیشرفت‌هایی که در سنگ‌های فیروزه تقلبی انجام شده است، گاهی اوقات تشخیص واقعیت از یک تقلید دشوار است.

فیروزه

اگر جواهرات شما دارای سنگ های قیمتی است، نباید جواهرات خود را زمانی که می خواهید آن را تمیز کنید خیس کنید. سنگ های قیمتی می توانند آب و صابون را جذب کنند و باعث از دست دادن رنگ طبیعی خود شوند. هنگامی که سنگ های قیمتی را تمیز می کنید، باید از یک پارچه مرطوب برای تمیز کردن آن استفاده کنید تا بتوانید درخشندگی طبیعی جواهرات خود را حفظ کنید.

مهم است که قبل از خرید یک الماس واقعی است یا خیر. شما نمی خواهید با یک جواهرات تقلبی گیر کنید. انعکاس یک الماس واقعی به صورت یک رنگ خاکستری ظاهر می شود. اگر انعکاس الماس به رنگ رنگین کمان باشد، یا بی کیفیت است یا تقلبی.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.