نکات مفید برای افراد تازه کار و حرفه ای در حوزه سئو

نکات-مفید-برای-افراد-سئو-کار

بهینه سازی موتورهای جستجو فرآیندی است که باعث می شود وب سایت شما تا حد امکان در رتبه بندی موتورهای جستجوی اصلی قرار گیرد و در رسیدن به صفحه اول گوگل موفق تر باشید. تفاوت در بازدید از صفحه بین قرار گرفتن در صفحه اول نتایج و صفحه پنجم می تواند بسیار زیاد باشد. این نکات به شما کمک می کند تا نکات مهم افزایش رتبه صفحه خود را بیاموزید.

مهمترین بخش سئو این است که مطمئن شوید سایت شما دارای محتوای منحصر به فرد و تازه است. اگر محتوای سایت شما در جای دیگری از وب ظاهر نشود، موتورهای جستجو آن را بیشتر از محتوای کپی شده وزن می کنند. در همین راستا، محتوای جدیدتر وزن بیشتری نسبت به محتوای قدیمی دارد.

هنگامی که وب سایت های خود را برای بهینه سازی موتورهای جستجو تغییر می دهند، صاحبان وب سایت باید کلمات کلیدی خود را با دقت انتخاب کنند. گسترش بیش از حد علاقه یک وب سایت به موقعیت آن در صفحات نتایج موتورهای جستجو برای هر کلمه کلیدی خاصی آسیب می رساند. همچنین، موتورهای جستجو ممکن است یک صفحه وب پر از کلمات کلیدی را به عنوان یک صفحه هرزنامه در نظر بگیرند و آن را از الگوریتم نمایه سازی خود حذف کنند.

هنگام استفاده از منابع جستجوگر کلمات کلیدی SEO، مطمئن باشید که همیشه در تلاش خود خلاق هستید. شما نیازی به جستجوی خاص برای کلمات یا عبارات شناخته شده ندارید. در عوض، دسته‌ها و عبارات را ایجاد کنید و ببینید مردم واقعاً دنبال چه چیزی هستند. به این ترتیب، ممکن است بتوانید عبارتی را که به طور گسترده جستجو شده و رقابت بسیار کمی دارد، پیدا کنید.

گنجاندن یک صفحه نقشه سایت برای هر کمپین بهینه سازی جستجو بسیار مهم است. این به شما امکان می دهد پیوندهای داخلی بیشتری را اضافه کنید، که می تواند به تقویت موقعیت شما در نتایج جستجو کمک کند. پیدا کردن مهم ترین (و مرتبط) صفحات سایت شما را برای موتورهای جستجو آسان تر می کند. مطمئن شوید که آن را کوچک نگه دارید و بیش از 50 پیوند در یک نقشه سایت نداشته باشید. به عنوان یک مزیت، این کار برای بازدیدکنندگانی که از قبل دارید به راحتی در وب سایت خود حرکت می کنند.

به منظور کمک به خزنده ها و عنکبوت ها در فهرست کردن وب سایت شما، باید یک نقشه سایت ایجاد کنید. نقشه سایت لیستی از تمام صفحاتی است که سایت شما را تشکیل می دهند. با ایجاد یکی، عنکبوت های وب قادر خواهند بود حتی مبهم ترین و پنهان ترین صفحات را کشف کنند و همچنین اطلاعات مهم دیگری را دریافت کنند. این باعث می شود دید شما در اینترنت افزایش یابد.

بهترین راه برای بهینه سازی سایت برای موتورهای جستجو، عالی کردن آن است. اگر سایت شما در صفحه اول رتبه بندی موتورهای جستجو نمایش داده می شود، به این معنی است که یکی از بهترین 10 سایت در جهان در مورد آن موضوع است. اگر سایت شما یکی از 10 سایت برتر دنیا نیست، آن را تا زمانی که باشد بهبود دهید.

یکی از استراتژی های مهم برای بهینه سازی موتورهای جستجو، ادغام لینک های داخلی در وب سایت شما است. پیوند دادن به صفحات در سایت خود به افزایش ترافیک آن صفحات کمک می کند. هنگامی که محتوای جدیدی را به سایت خود اضافه می کنید، مطمئن شوید که به آرشیو خود لینک داده اید و از متن لنگر که حاوی بسیاری از کلمات کلیدی مرتبط است استفاده کنید.

سعی کنید قبل از نوشتن یک مقاله فهرستی از تمام کلمات کلیدی آن تهیه کنید، سپس مطمئن شوید که چندین بار از آنها استفاده کرده اید. این باعث می شود که شما به چگالی کلمات کلیدی مناسب برسید و همچنین مطمئن شوید که مقاله شما در موضوع مناسب و منطقی است.

صفحه نقشه سایت کمتر و کمتر توسط وب سایت های مدرن استفاده می شود، اما گنجاندن آن می تواند برای بهینه سازی موتورهای جستجو حیاتی باشد. صرف نظر از کاربرد آن برای بازدیدکنندگان وب سایت، نقشه سایت برای نمایه سازان موتورهای جستجو بسیار مفید است. یک نقشه سایت جامع تضمین می کند که تمام صفحات یک وب سایت توسط موتورهای جستجو بازدید می شود و رتبه آن را بهبود می بخشد.

بدانید به چه کسی می فروشید هر چیزی را که می توانید در مورد بازار هدف خود بیابید. یکی از اولین چیزهایی که باید بدانید این است که چند نفر بازار هدف شما را تشکیل می دهند. شما می توانید با جستجوی محصول خود در ابزار کلمات کلیدی رایگان گوگل، ایده خوبی از این موضوع به دست آورید. چند کلمه کلیدی احتمالی به همراه تعداد افرادی که با استفاده از آن کلمات کلیدی جستجو کرده اند را به شما می دهد.

کلمات کلیدی مناسب را برای فهرست کردن وب سایت خود در گوگل بیابید. برای این کار می توانید از ابزار کلمات کلیدی گوگل استفاده کنید. شما باید از کلمه کلیدی استفاده کنید که بیش از هزاران جستجو در ماه داشته باشد و مربوط به وب سایت هایی باشد که به اندازه شما ترافیک دریافت نمی کنند. به این ترتیب وب سایت شما در بالای نتایج جستجو ظاهر می شود.

متن وب سایت خود را به زبان ساده بنویسید. یک لیست طولانی و نامفهوم از کلمات کلیدی ننویسید، زیرا موتورهای جستجو این را تشخیص خواهند داد. موتور جستجو متوجه خواهد شد که هر کلمه کلیدی با بسیاری از کلمات کلیدی دیگر احاطه شده است و اهمیت هر کلمه کلیدی را در لیست کاهش می دهد.

هنگامی که یک برنامه بهینه سازی را شروع می کنید، به یاد داشته باشید که صفحات وب سایت خود را برای انسان ها و عنکبوت ها بهینه کنید. اگر وب سایت شما برای بازدیدکنندگان بی معنی باشد، تلاش های سئو شما بیهوده خواهد بود زیرا هیچ کس نمی خواهد برای مدت طولانی در وب سایت شما بماند یا هیچ یک از محصولات یا خدمات شما را بخرد.

Anchor text در سایت شما مهم است. از کلمات خاصی که می تواند سازمان شما را خراب کند اجتناب کنید. یک حرفه ای پیدا کنید که به شما کمک کند کلمات کلیدی خود را تغییر دهید.

صفحاتی را ایجاد نکنید که چیزی جز لینک در آنها وجود ندارد. در عوض، سعی کنید آنها را برای بهترین نتیجه با هم ترکیب کنید. موتورهای جستجو به صفحات پیوند رتبه بالایی نمی دهند و بعید است خوانندگان آنها را مشاهده کنند. اطمینان حاصل کنید که تمام متن ها و پیوندها با محتوای کلی همگام هستند و زمینه قابل تشخیصی را فراهم می کنند که موتورهای جستجو می توانند شما را در آن قرار دهند.

برای اینکه منتظر نمانید تا گوگل سایت شما را به فهرست خود اضافه کند، لینک سایت خود را در سایت های با رتبه بالاتر قرار دهید. یکی از راه های آسان برای انجام این کار این است که در یک انجمن محبوب ثبت نام کنید و پیوندی به سایت خود در امضای خود قرار دهید. وقتی گوگل انجمن را اسکن می کند، سایت شما را می بیند و شروع به اضافه کردن صفحات آن می کند.

تنها راه تضمین شده برای دیده شدن وب سایت شما توسط شبکه های شخصی شما، گنجاندن یک طرح بهینه سازی موتور جستجو هنگام راه اندازی کسب و کار شما است. بدون رتبه بالای صفحه، تلاشی که برای ساختن سایت خود انجام می دهید بیهوده خواهد بود، بنابراین کلمات کلیدی و ساخت سایت خود را شکست دهید و بازدید از صفحه خود را به حداکثر برسانید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.