دیوارهای متحرک بهترین گزینه برای تفکیک فضا

آیا تابحال شده است که نیازی اساسی به تقسیم یک فضا داشته باشید اما با توجه به سختی دیوارکشی و استانداردهاس ساختمان سازی نتوانید دیوار بکشید؟ در این شرایط بهترین کار استفاده از دیوار‌های متحرک می‌باشد. با استفاده از این دیوارها می‌توانید فضاهای مورد نیازتان را از هم جدا کنید و بعدا به راحتی دیوار را اگر خواستید بردارید یا ابعاد فضارا با جابجایی دیوار متحرک تغییر دهید.

دیوارهای متحرک بهترین گزینه برای تفکیک فضا

امروزه معماران و طراحان به این نتیجه رسیده اند که فضاهایی که طراحی می‌کنند باید انعطاف پذیر باشند. بنابراین دیوارهای متحرک اهمیت بیشتری نسبت به گذشته پیدا کرده‌اند چون یکی از مهم ترین اصولی هستند که می‌توانند در طراحی انعطاف پذیری ایجاد کنند. این دیوارهای سبک و متحرک به کاربر این امکان را می‌دهد تا فضایی را که در آن زندگی می‌کند، بدون نیاز به ساختن دیوارهای جدید یا خراب کردن دیوارهای موجود، تغییر دهد.

تفاوت دیوایدر‌ها و پارتیشن ها

پارتیشن های دیواری دیوارهای غیر باربری هستند که توسط صاحبان خانه یا نجاران حرفه ای برای جداسازی فضا در ساختمان ها ساخته می شوند. آنها می توانند جامد (آجر یا بلوک) یا بر اساس ساختار قاب (چوب، فولاد یا قاب های آلومینیومی پوشیده شده با چوب، فلز، گچ تخته یا تخته فیبر) باشند. در فضای داخلی مدرن می توانید با پارتیشن های شیشه ای و فلزی هم استفاده کنید..

تقسیم‌کننده‌های اتاق به هر شیئی از جمله مبلمان و صفحه‌نمایش گفته می‌شود که در یک اتاق قرار می‌گیرد تا آن را به چندین قسمت تقسیم کند. بر خلاف پارتیشن ها که ساخت آنها اغلب به کمک حرفه ای نیاز دارد، جداکننده های اتاق راه حل های آماده و قابل حملی هستند که می توانید از نزدیک ترین فروشگاه مبلمان خریداری کنید. پارتیشن های اتاقک، صفحات شوجی، کمد، قفسه ها و نرده ها رایج ترین گزینه ها هستند.

مزایای استفاده از دیوارهای متحرک

استفاده از دیواری متحرک به شما این امکان را می دهد که با فضایتان بازی کنید، زیرا اتاق ها را می توان فقط در صورت لزوم تقسیم کرد. این تقسیم‌کننده‌ها همچنین به شما امکان می‌دهند از فضاهای باقی‌مانده استفاده کنید، که با دیوارهای دائمی این امکان وجود ندارد.

دیوارهای متحرک بهترین گزینه برای تفکیک فضا

به عنوان مثال، جدا کردن اتاق نشیمن و اتاق ناهار خوری با یک پانل چوبی کشویی به کاربران مختلف اجازه می دهد تا آزادی زیادی در مورد خانه خود داشته باشند. برخی تصمیم می‌گیرند فقط در مواقع خاص پانل را باز کنند تا از فضای بزرگ‌تری استفاده کنند، در حالی که گروه دیگری از خانواده ممکن است ترجیح دهند هر دو اتاق را به هم متصل نگه دارند و فقط هر از چند گاهی، زمانی که می‌خواهند دو فعالیت متفاوت را انجام دهند، آنها را از هم جدا کنند. همان زمان. برخی دیگر حتی ممکن است بخواهند فضا را چندین بار در روز تغییر دهند. بنابراین، یک خانه می تواند کاملاً نیازهای سه کاربر مختلف را برآورده کند، بدون اینکه نیازی به ساخت و ساز باشد.

با توجه به مزایایی که راجب دیوار های متحرک گفته شد، به شما توصیه می‌کنیم از این دیوار‌ها برای فضاهایتان استفاده کنید.

پارتیشن‌های اداری مدولار انعطاف‌پذیری زیادی برای تجارت شما به ارمغان می‌آورند را حتما مطالعه نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.