بهترین چوب برای تولید کمد اداری

وقتی صحبت از مبلمان می شود، چوب یکی از پرکاربردترین مواد است. تقریباً از هر نوع چوبی می توان برای این کار استفاده کرد. با این حال، همه مواد به طور مساوی استفاده نمی‌شوند. چند نوع چوب وجود دارد که به دلیل دوام، زیبایی و تطبیق پذیری بیشتر مورد استفاده قرار می‌گیرند.

بهترین چوب برای تولید کمد اداری

چوب برای مبلمان اداری در طیف گسترده ای از مواد و سبک ها موجود است تا با سلیقه های مختلف و همچنین بودجه مطابقت داشته باشد. میزهای چوبی و قفسه بندی های طراحی شده برای دفاتر خانگی یا فضاهای تجاری در ظاهر مدرن و همچنین سنتی به فروش می رسند. تیره، روشن و هر رنگ روکش چوبی در بین آنها در چوب سخت یا مبلمان اداری چوبی ارزان‌تر موجود است.

اکثر مبلمان اداری چوبی در دسته سبک مدرن یا سنتی قرار می‌گیرند. قطعات اداری چوبی مدرن معمولا خطوط تمیز و بدون تزئینات دقیق دارند. برخلاف میزهای اداری چوبی سنتی که به شکل مستطیل هستند، نسخه های مدرن ممکن است گرد، بیضی یا حتی یک طرح آزاد نامنظم باشند. هر دو نوع مبلمان اداری در رنگ ها و متریال های مختلف به فروش می رسند. در این مقاله با انواع و ویژگی های چوب آشنا می شوید و اینکه کدام یک از این چوب ها با بودجه، سلیقه و سبک شما مطابقت دارد.

بهترین چوب برای تولید کمد اداری2

چوب سخت

چوب سخت از آنژیوسپرم هایی مانند افرا، بلوط و گردو به دست می آید. این درختان سالانه برگ های خود را از دست می دهند. همانطور که آنها به آرامی رشد می کنند، چوب های سخت دارای الیاف چوب متراکم تری هستند (فیبر تراکئید و الیاف کتاب شکل).

از آنجایی که چوب سخت کمیاب است، در مقایسه با چوب نرم نسبتاً گران است. با این حال، استثنائاتی وجود دارد. به عنوان مثال، صمغ چوب سختی است که قیمت آن با اکثر انواع چوب نرم سازگار است. چوب سخت بادوام است، دانه نزدیک دارد و نیاز به نگهداری کم دارد. همچنین دارای مقاومت خوبی در برابر آتش است. همه انواع چوب سخت برای ساخت مبلمان ایده آل نیستند.

چوب نرم

چوب نرم از ژیمنوسپرم ها که درختانی همیشه سبز هستند به دست می آید. چوب نرم شامل درختانی مانند کاج، صنوبر،سرو، ارس، چوب سرخ است. درختان همیشه سبز تراکم کمتری نسبت به درختان برگریز دارند. بنابراین، از بین بردن آنها آسان تر است.

چوب نرم از تراکئیدهای چوب تشکیل شده است. از آنجایی که رگ ها وجود ندارند، چوب نرم را چوب غیر متخلخل نیز می نامند. با دانه شل، محتوای شیره بالاتر و رنگ روشن تر عرضه می شود. با این حال، مقاومت آن در برابر آتش ضعیف است. ساختار ظریف و سبک وزن چوب نرم را برای ساخت مبلمان ایده آل می کند.

با توجه به مطالب بالا. برای ساخت کمد اداری بهتر است از چوب سخت استفاده کنیم.

https://www.tgju.org/news/2194352/%D8%A8%D8%A7%D8%AF%D9%88%D8%A7%D9%85-%D8%AA%D8%B1%DB%8C%D9%86-%D8%AC%D9%86%D8%B3-%D9%85%DB%8C%D8%B2-%D8%A7%D8%AF%D8%A7%D8%B1%DB%8C-%DA%A9%D8%AF%D8%A7%D9%85-%D8%A7%D8%B3%D8%AA

بهترین چوب برای تولید کمد اداری2

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.