با این نکات تخصصی سئو، رتبه وب سایت خود را افزایش دهید

سئو سایت راز بزرگی نیست و هیچ چیز غیراخلاقی در مورد آن وجود ندارد. هر صاحب وب‌سایتی که می‌خواهد ترافیک سایت خود را افزایش دهد (یعنی هر صاحب وب‌سایت هوشمند) باید مایل باشد اقداماتی را برای بهبود رتبه‌بندی موتورهای جستجو انجام دهد. در اینجا فقط چند روش وجود دارد که یک وب مستر زرنگ می تواند از نظر اخلاقی بهینه سازی کند:

هنگامی که سایت خود را با سئو راه اندازی می کنید، مراقب باشید که عنکبوت های موتورهای جستجو چگونه صفحه شما را مشاهده می کنند. به عنوان مثال، در حالی که استفاده از تصاویر برای پیوندهای ناوبری ممکن است برای بینندگان انسانی جذاب به نظر برسد، به رتبه بندی موتور جستجوی شما آسیب می رساند. اگر از متن اصلی استفاده کنید یا حداقل یک متن جایگزین برای پیوندهای تصویری ارائه دهید، رتبه‌بندی شما و شهرت شما برای کاربرانی که مشکلات دسترسی دارند، افزایش می‌یابد.

یک راه عالی برای اطمینان از بهینه سازی موتور جستجوی شما، ارائه محتوای مفید، آگاهانه و سرگرم کننده است که برای مشتریان شما جذاب باشد. این اغلب نادیده گرفته می شود، اما مهم است زیرا موتورهای جستجو اغلب الگوریتم های خود را تغییر می دهند تا اطمینان حاصل کنند که اطلاعات مرتبط بیشتری را به کاربران خود ارائه می دهند. اگر مطمئن هستید که اطلاعات شما از کیفیت خوبی برخوردار است، هر تغییری که موتورهای جستجو ایجاد کنند، همچنان در صدر قرار خواهید گرفت.

در مورد کلمات کلیدی و عبارات خود دقیق باشید و آن را ساده نگه دارید. اگر سعی کنید هر کلمه کلیدی را در جایگاه خود به دست آورید، خود را بسیار ضعیف کرده اید. تعداد معدودی را مورد هدف قرار دهید و از آنها خلاقانه و اغلب استفاده کنید و در عین حال جریان طبیعی صفحه خود را حفظ کنید. با انجام این کار می توانید خیلی راحت تر به بالای لیست بروید.

هنگام قرار دادن کلمات کلیدی، مطمئن شوید که برخی از تغییرات آن کلمات مهم را وارد کرده اید. متنوع کردن کلمات کلیدی کمک بزرگی به بهینه سازی کلی سایت برای موتورهای جستجو است. این کار را می توان به سادگی با استفاده از مترادف و جمع کلمات کلیدی اصلی خود انجام داد. به این ترتیب افرادی که به دنبال عبارات مشابه هستند به احتمال زیاد صفحه شما را پیدا می کنند.

هرگز ایده بدی نیست که بخش با کیفیت دیگری را به وب سایت خود اضافه کنید. وقتی محتوایی را به هر شکلی به وب‌سایت خود اضافه می‌کنید، سایت خود را برای مشتریان خود آموزنده‌تر می‌کنید و دیده شدن بیشتری در موتورهای جستجو به دست می‌آورید. بنابراین، شما نیز به نوبه خود بازدیدکنندگان بیشتری را دریافت خواهید کرد و فرصت بیشتری برای جلب توجه آنها خواهید داشت.

امروزه اکثر موتورهای جستجوی اصلی لیست های محلی تخصصی را ارائه می دهند. برای وب سایت هایی با هر نوع حضور واقعی کلمه، ثبت نام در این لیست های محلی عملکرد موتور جستجو را بهبود می بخشد. از هر ویژگی اضافی فهرست‌های محلی – مانند نقشه‌ها و بررسی‌ها – باید برای افزایش نمایش کلی وب‌سایت استفاده کرد.

یک ماشین حساب رایگان، کتاب الکترونیکی یا سایر محصولات الکترونیکی را برای ارائه در وب سایت خود ایجاد کنید. مطمئن شوید که آدرس وب‌سایت و نام کسب‌وکار شما را نشان می‌دهد تا افراد بتوانند برای محصولات مرتبط مراجعه کنند. لینک های محصول رایگان را در انجمن های مرتبط با رشته خود ارسال کنید تا ترافیک بیشتری را به وب سایت خود هدایت کنید.

HTML پایه شامل شش سطح از تگ های “هدینگ” است. شما باید از همه آنها برای بهبود عملکرد موتورهای جستجو استفاده کنید. وقتی کلمات کلیدی را در تگ‌های عنوان قرار می‌دهید، موتورهای جستجو آن کلمات کلیدی را در برابر عبارات جستجوی احتمالی سنگین‌تر می‌کنند. سرفصل ها نیازی به دیکته کردن ظاهر صفحه وب شما ندارند، و آنها راهی مفید برای کاهش عملکرد اضافی SEO از کلمات کلیدی خود به شما ارائه می دهند.

پیوند دادن بارها و بارها به یک سایت و از یک سایت به معنای ارسال هرزنامه لینک است و شما می خواهید از آن اجتناب کنید. سایت شما برای موتورها مانند یک هرزنامه به نظر می رسد و این تصور را ایجاد می کند که برای لینک ها پول می پردازید. حتی اگر موتورها سایت شما را به عنوان اسپم علامت گذاری نکنند، فقط یکی دو لینک اول را در سیستم رتبه بندی خود قرار می دهند.

URL خود را با نامگذاری با کلمات واضح و آسان برای موتور جستجوی کاربر پسندتر کنید. URL شما باید به راحتی قابل درک و به یاد ماندنی باشد تا به ترافیک سایت شما کمک کند، که در نهایت رتبه شما را در موتورهای جستجو بالاتر می برد. شما می خواهید URL شما چیزی باشد که به اندازه کافی جذاب باشد تا بینندگان را به سمت شما سوق دهد.

برای استفاده بیشتر از سئو، باید به یاد داشته باشید که همیشه لینک هایی با بالاترین کیفیت ارائه دهید. لینک هایی که به سایت شما اشاره می کنند باید به خوبی قرار گرفته باشند و شما باید تعداد زیادی از آنها را قرار دهید. این شما را به سرعت به اوج می رساند. ارسال مقالات با کیفیت بالا حاوی تبادل لینک که انتخابی هستند به سایت شما رونق می بخشد.

هنگامی که سعی می کنید سایت های دیگر را برای پیوند سایت خود به عنوان وسیله ای برای افزایش ترافیک انتخاب کنید، همه گزینه های سایت خود را به طور کامل ارزیابی کنید. برای سایت های کوچکتر و تازه کار، این نیاز به اعمال محدودیت شدید در تصمیم گیری برای شرکای سایت می تواند به ویژه دشوار باشد. با این حال، مهم است که به یاد داشته باشید که پیوند سایت شما توسط سایت های نامطلوب می تواند جذابیت سایت شما را در چشم سایت های شناخته شده و مرتبط کاهش دهد.

اگر باید از فلش در وب سایت خود استفاده کنید، رتبه بندی موتور جستجوی خود را با ارائه یک گزینه جایگزین فقط HTML افزایش دهید. نه تنها عنکبوت‌های موتور جستجو برای خزیدن و رتبه‌بندی صفحه شما راحت‌تر خواهند بود، بلکه بازدیدکنندگان انسانی سایت شما نیز از آن استقبال خواهند کرد. هرچه استفاده از سایت شما آسان تر باشد، افراد لینک های بیشتری را به آن می رسانند، که باعث افزایش رتبه شما در موتورهای جستجو می شود.

هنگام طراحی وب سایت خود برای بهینه سازی رتبه بندی موتورهای جستجو، باید هر جنبه از صفحه خود را به عنوان یک عامل بالقوه رتبه بندی در نظر بگیرید. هیچ کس هنوز نتوانسته است دقیقاً تعیین کند که چه عواملی در تعیین رتبه سایت در موتورهای جستجو نقش دارند. بنابراین، بهترین کار این است که کل سایت خود را طوری بنویسید و طراحی کنید که گویی بر رتبه شما تأثیر می گذارد.

از پیوند دادن به وب سایت های دیگر نترسید! نه تنها باعث می‌شود که آن‌ها به شما لینک بدهند، بلکه سایت‌های دیگر متوجه خواهند شد که شما خسیس نیستید و حتی بدون اینکه از شما بخواهید به شما لینک می‌دهند. همچنین به رتبه صفحه شما برای پیوند به وب سایت های با کیفیت کمک می کند.

به سادگی وب سایتی آنلاین وجود ندارد که نتواند از افزایش ترافیک بهره مند شود. بهینه سازی یک وب سایت برای عملکرد موتورهای جستجو، راه خوبی برای افزایش ترافیک است. استفاده از چند پیشنهاد قبلی ممکن است منجر به بهبود فوری موقعیت وب سایت در صفحات نتایج موتور جستجو شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.