با این نکات بهینه سازی موتورهای جستجو، بیشترین استفاده را از وب داشته باشید

رسیدن به صفحه اول گوگل

هر کسب‌وکاری که دارای وب‌سایت است، باید بهینه‌سازی موتورهای جستجو (SEO) را بخشی از استراتژی رشد خود قرار دهد و تلاش کند تا رتبه‌بندی سایت خود را تا حد امکان در موتورهای جستجوی اصلی کسب کند. با کمی کار، رویکرد متفاوت و این نکات، می توانید رتبه سایت خود را در موتورهای جستجو به خوبی کسب کنید.                 رزززززب۳

هنگام استفاده از سئو در وب سایت خود، در برابر وسوسه گنجاندن غلط املایی رایج در کلمات کلیدی خود برای افزایش بازدید مقاومت کنید. اکثر موتورهای جستجوی امروزی به اندازه کافی هوشمند هستند تا اشتباهات کاربران را قبل از شروع جستجو برطرف کنند، بنابراین ترافیک با استفاده از این روش افزایش نخواهد یافت. در عوض، سایت شما برای بازدیدکنندگان غیرحرفه ای و غیرقابل اعتماد به نظر می رسد.

اگر هنوز در یکی از سایت های رسانه های اجتماعی نیستید، به آن بپیوندید و شروع به کار برای حضور خود در آنجا کنید. بسیاری از موتورهای جستجوی محبوب در حال حاضر رسانه های اجتماعی را در نتایج جستجو قرار می دهند. سایتی که دوستان شخصی آن را دوست دارند شروع به جهش بالاتر در رتبه بندی می کند، بنابراین مطمئن شوید که شما یکی از آن سایت ها هستید.

کپی وب سایت شما باید بر آنچه که یک انسان جستجو می کند تمرکز کند. تلاش برای شکست دادن موتور با کلمات کلیدی تکراری شما را به جایی نمی رساند. موتور از این باهوش تر است. به دنبال عبارات و رشته هایی باشید که توسط انسان عادی جستجو می شود. هدف قرار دادن موثر این نوع عبارات کلیدی، بازدیدهای بیشتری را به همراه خواهد داشت.

اخلاقی بمان بسیاری از وب‌سایت‌ها از تاکتیک‌های «کلاه سیاه» استفاده می‌کنند، به این معنی که از روش‌های غیراخلاقی برای بالا بردن سایت‌های خود در لیست‌های جستجو استفاده می‌کنند. اینها عبارتند از پر کردن کلمات کلیدی، “صفحات درگاه” و بسیاری دیگر. از این موارد دوری کنید، زیرا اگر یک موتور جستجو متوجه شود که شما از آنها استفاده می کنید، احتمالاً سایت شما را از صفحات خود محروم می کند.

هرگز از پیوندهای “پنهان” که بازدیدکنندگان نمی توانند ببینند استفاده نکنید. این لینک‌ها از همان روزهای اولیه بهینه‌سازی موتورهای جستجو باقی مانده‌اند، زمانی که خزنده‌های موتورهای جستجو کورکورانه لینک‌ها را دنبال می‌کردند و بر این اساس رتبه وب‌سایت را بهبود می‌دادند. امروزه موتورهای جستجو به اندازه کافی باهوش هستند که از لینک های مخفی اجتناب کنند، و حتی برخی اگر آنها را در وب سایت شما پیدا کنند، شما را جریمه می کنند.

عکس‌هایی با کیفیت بالا از محصولات ارائه دهید و یک سیستم بزرگ‌نمایی آسان برای استفاده را در نظر بگیرید تا مشتریان بتوانند ایده خوبی از جزئیات پیدا کنند. مطمئن شوید که رنگ ها دقیق هستند و هیچ قسمتی با انعکاس پوشیده نمی شود. سعی کنید از اقلام از چندین زاویه عکاسی کنید و یا جذاب ترین نتیجه را انتخاب کنید یا به مشتریان اجازه دهید هر نسخه را به نوبت مشاهده کنند.

مقالات را با RSS پیوند دهید. فیدهای RSS می توانند راهی عالی برای مردم باشند تا بدون مراجعه به وب سایت شما اخبار را از شما دریافت کنند. مقاله شما در فید آنها ظاهر می شود و آنها می توانند بلافاصله آن را بخوانند. اگر مقاله شما خوب است، می توانید آنها را متقاعد کنید که از انجام کارهای دیگری که ممکن است در اینترنت انجام می دهند دست بکشند و به سایت شما مراجعه کنند.

برای رسیدن به صفحه اول گوگل روی یک کلمه کلیدی در هر مقاله تمرکز کنید. بسیاری از نویسندگان سعی می کنند در این کار زیاده روی کنند و چندین کلمه کلیدی مختلف را در مقالات خود قرار دهند. این کار خوانندگان را به سمت کار شما سوق می دهد، زیرا مشخص می شود که شما برای توجه یک موتور جستجو یا پایگاه داده می نویسید. استفاده از تنها یک کلمه کلیدی کمتر قابل توجه است و به خوانندگان شما این فرصت را می دهد که به جای کلمات کلیدی بر روی مقاله شما تمرکز کنند.

از احساس گناه در ارتباط خودداری کنید و رتبه صفحه لینک های خروجی خود را به طور منظم بررسی کنید. همانطور که یک محله می تواند خراب شود، یک وب سایت نیز می تواند خراب شود. رتبه صفحه به شما می گوید که آیا سایت هنوز خوب در نظر گرفته می شود یا خیر. اگر تغییر کرد آن لینک را در اسرع وقت از صفحه خود خارج کنید.

از تعداد زیادی عکس در سایت خود استفاده کنید و روی همه آنها یا اطراف آنها زیرنویس بنویسید. عنکبوت ها نمی توانند عکس های شما را جستجو کنند، اما می توانند در متن سایت شما جستجو کنند. استفاده از عکس ها برای ارتقای سایت خود راهی زیبا برای دور زدن برنامه های مزاحم عنکبوتی است.

برای بهینه‌سازی موتورهای جستجو، باید آن را طوری برنامه‌ریزی کنند که معانی چند کلمه را تشخیص دهد و چگونه تشخیص دهد که یک فرد از کدام معنی استفاده می‌کند بر اساس کلمات دیگری که با آنها جفت شده است. با انجام این کار از موتورهای جستجو، نتایج مرتبط تری برای کاربران ایجاد می شود.

هنگامی که وب سایت خود را برای به حداکثر رساندن ترافیک از طریق جستجوی کلمات کلیدی می سازید، مهم است که تا حد امکان مستقیم، مرتبط و خاص باشد. به عنوان مثال، دستیابی به رتبه بالا در موتورهای جستجو با عبارت گسترده ای مانند “کالاهای پخته شده” بسیار دشوارتر از انجام این کار با عبارت کلیدی مانند “کیک کاراملی فاج سه لایه” است. انتخاب کلمات کلیدی با وضوح و دقت به شما کمک می کند تا بالاتر از رقابت موتورهای جستجو قرار بگیرید.

سئو به یک تعادل دقیق بین بهینه سازی در سایت و خارج از سایت نیاز دارد. در حالی که این دو مفهوم در واقع تکنیک های جداگانه ای در نظر گرفته می شوند، سایت های موثر و بهینه شده برای کلمات کلیدی، بهترین جنبه های هر یک از این دو مکتب را ترکیب می کنند. وقتی دو طرف به خوبی تحقیق و بررسی شوند، سایتی را ایجاد می کنند که از مجموع اجزای آن بیشتر است.

هدف خود را در هر صفحه مشخص کنید و سپس برای آن هدف طراحی کنید. به عنوان مثال، فرض کنید شما در حال فروش تجهیزات هاکی هستید. آیا می خواهید صفحه را متمرکز کنید و روی بررسی تجهیزات، بازی هاکی با دوستان یا NHL کپی کنید؟ یک صفحه هدفمندتر، کلیک‌های بیشتری را به دست می‌آورد، اما صفحه وسیع‌تر، بازدیدهای بیشتری خواهد داشت. شما باید بفهمید که کدام یک برای هر تبلیغ به صورت جداگانه کار می کند.

یکی از کارهایی که می توانید در یک پست وبلاگ برای افزایش بهینه سازی موتور جستجو انجام دهید، ایجاد لینک های داخلی در پست خود است. اگر در مورد سفر به اروپا در گذشته صحبت می کنید، به پست قبلی که در مورد آن صحبت می کند پیوند دهید. این برای اینکه خوانندگان شما زمان بیشتری را در وبلاگ شما بگذرانند بسیار مفید خواهد بود.

محتوای بدنه مقالات خود را با کلمات کلیدی تقویت کنید. چه این یک پست وبلاگ باشد یا محتوای دیگری در سایت شما، بسیار مهم است که متن شما حاوی کلمات کلیدی مورد نظر شما باشد. سعی کنید حداقل دو بار از کلمات کلیدی خود در پاراگراف اول استفاده کنید. سپس سعی کنید چندین بار از آن با 200 کلمه اول خود استفاده کنید – اما زیاده روی نکنید – در غیر این صورت موتورهای جستجو شما را به پر کردن کلمات کلیدی متهم خواهند کرد.

همانطور که می بینید، برای کسب رتبه بالاتر باید بازدید سایت خود را افزایش دهید. این برای هر کسی که مایل به انجام آنچه لازم است امکان پذیر است. رتبه بندی سایت شما با موتورهای جستجوی برتر بسیار امکان پذیر است و هر کسی که به آن فرصت دهد می تواند انجام شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.