ایده هایی عالی درباره نگهداری گربه ها

تصمیم به مراقبت واقعی از گربه جدید تصمیمی بسیار مهم است، اما همیشه کافی نیست. ممکن است در جایی از آن نگهداری کنید که تجهیزات مناسب ندارید و یا ممکن است حیوان دیگری غذای او را بگیرد یا به او آسیب بزند یا به دلیل اطلاعات اشتباه شما در نگهداری از او حوادثی رخ دهد. توصیه های عالی در این مقاله به شما یاد می دهد چگونه در موقعیت هایی این چنینی آماده شوید و واکنش نشان دهید.

برای داشتن یک گربه سالم تر و شادتر، بستر ساده را به جای بستر معطر انتخاب کنید. گربه‌ها خاک خوب، تمیز و جمع‌شده را دوست دارند. جعبه خاک گربه خود را روزانه جمع کنید و هر سه روز یا بیشتر آن را به طور کامل عوض کنید. وقتی جعبه را عوض می کنید، آن را با آب و صابون ظرفشویی بشویید. پول خود را برای آستر هدر ندهید زیرا گربه ها تمایل دارند آنها را از بین ببرند.

بستر گربه

گربه خود را عقیم کنید. جمعیت بیش از حد حیوانات خانگی یک مشکل رو به رشد است و هر ساله میلیون ها گربه و بچه گربه بی خانمان کشته می شوند. علاوه بر مشکل تعداد زیاد بچه گربه ها و کمبود خانه، گربه های ثابت نشده می توانند مشکلات رفتاری زیادی داشته باشند. نرهایی که در سنین پایین عقیم نمی شوند، اغلب شروع به سمپاشی می کنند تا قلمرو خود را مشخص کنند، و ماده هایی که اجازه دارند وارد گرما شوند، در حالی که سعی می کنند برای یافتن جفتی بگریزند، بی وقفه غوغا می کنند. بچه گربه ها می توانند از 4 ماهگی شروع به تولید مثل کنند، بنابراین بچه گربه جدید خود را در اسرع وقت عقیم کنید.

به گربه خود یک رژیم غذایی مناسب بدهید. گربه ها گوشتخوار هستند و نیازهای غذایی خاصی دارند. به آنها غذای با کیفیت گربه بدهید که توسط AAFCO یا انجمن مقامات کنترل خوراک آمریکا تایید شده است. اگر می‌خواهید غذای گربه‌تان را خودتان درست کنید، مطمئن شوید که با دامپزشک در مورد مکمل‌های ضروری یا دستور العمل‌های خاصی که گربه شما باید بخورد صحبت کنید.

گربه

مراقب علائم هشدار دهنده اولیه مشکلات سلامتی در گربه ها باشید. گربه ها معمولاً اگر با مشکلات سلامتی دست و پنجه نرم می کنند علائم هشدار دهنده را نشان می دهند. برخی از علائم رایجی که باید به آنها توجه کرد عبارتند از: تغییر عادات غذایی، تغییر عادات خواب، ناتوانی در آرایش مناسب، تغییر در عادات غذایی، تغییر در عادات خواب، افسردگی، عطسه، افزایش تشنگی، اشک چشم، تغییر در رفتار، پنهان شدن و… استفراغ. اگر این علائم را نشان دادند، بلافاصله آنها را نزد دامپزشک ببرید.

اگر نمی‌خواهید گربه‌تان اثاثیه‌اش را خراش دهد، سعی کنید یک بطری اسپری کوچک را با آب پر کنید و هر زمان که گربه تلاش کرد تا وسایل را بخراشد با آب پاش به او آب بپاشید. گربه‌ها معمولاً به دلایلی که هیچ‌کس از آن مطمئن نیست، از آب اجتناب می‌کند، بنابراین او این آب پاشی را دوست ندارد. در نهایت برای جلوگیری از اسپری شدن، خراشیدن را متوقف می کند.

اگر گربه‌ای می‌خواهید که رفتار خوبی داشته باشد و مستعد گاز گرفتن و خراشیدن نباشد،از ابتدا رفتارش را بشناسید و اگر این گونه بود  سعی کنید آن را به فرزندی قبول نکنید. 12 تا 16 هفته طول می کشد تا یک بچه گربه رفتار مناسب گربه را از مادر و همه خواهر و برادرش یاد بگیرد. غذای ارزان گربه نخرید. به لیست مواد غذایی موجود در هر غذایی که به آنها می دهید توجه کنید. پروتئین باید یکی از اولین موارد در لیست باشد، در حالی که پرکننده هایی مانند ذرت و سایر غلات باید اجتناب شود. از غذاهایی که عمدتاً از ذرت و مواد پرکننده تهیه شده اند دوری کنید. بدانید که گربه شما برای سالم ماندن به پروتئین حیوانی زیادی نیاز دارد.

اگر به تازگی با یک گربه آشنا شده اید، به آنها در چشمان آنها نگاه نکنید. گربه ها دوست ندارند افرادی که نمی شناسند به آنها خیره شود. به همین دلیل است که اگر به آنها نگاه نکنید راحت تر هستند. آنها به احتمال زیاد با شما اینگونه برخورد می کنند و در آینده به شما محبت می کنند. اگر بیش از یک گربه دارید، به بیش از یک جعبه بستر نیاز دارید. در حالت ایده آل، هر گربه باید جعبه مخصوص به خود را داشته باشد. این کار از پر شدن بیش از حد یا شلوغ شدن جعبه جلوگیری می کند. گاهی اوقات یک جعبه زباله مشترک نامطلوب باعث می شود گربه ها کار حمام خود را به جای دیگری از خانه شما ببرند. همانطور که می توانید تصور کنید، این می تواند یک شگفتی ناخوشایند باشد!

هنگامی که گربه شما برای اولین بار بچه گربه های خود را به دنیا می آورد، در برابر اصرار برای بلند کردن آنها مقاومت کنید. این زمان بسیار مهمی برای بچه گربه ها برای ارتباط با مادرشان و یادگیری اصول اولیه است، پس آنها را به حال خود رها کنید. بعد از حدود یک هفته باید بتوانید تعامل بیشتری با بچه گربه ها داشته باشید.

اگر گربه شما به یک بچه گربه شیر می دهد، بسیار مهم است که او در نزدیکی محل لانه سازی خود غذا و آب زیادی داشته باشد. گربه های مادر بسیار محافظت کننده هستند و نمی خواهند بچه گربه های خود را برای مدت طولانی ترک کنند. گربه شما فقط به این دلیل که نمی خواهد بچه گربه هایش را برای خوردن و نوشیدن رها کند ممکن است دچار کم آبی یا سوء تغذیه شود.

جعبه گربه خود را چند بار در روز جمع کنید. گربه‌ها هنگام استفاده از سرویس بهداشتی، محیط بسیار تمیزی را ترجیح می‌دهند و اگر جعبه زباله تمیز نباشد، اغلب ترجیح می‌دهند از آن استفاده نکنند. سعی کنید هر بار که از آن استفاده می کنند آن را برای بهترین نتیجه بردارید، به خصوص اگر گربه های شما حساس هستند.

گربه ها به بیماری هایی مبتلا می شوند که ما هم مبتلا میشویم. شما هر روز گربه خود را می بینید، بنابراین باید شهودی در مورد زمان بیماری داشته باشید. اگر فکر می کنید چیزی اشتباه است، به دامپزشک مراجعه کنید. دامپزشک شما می تواند علائم یک بیماری را متوجه شود و به گربه شما واکسن های پیشگیرانه بدهد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.