از بهینه سازی موتورهای جستجو برای رتبه بالاتر در موتورهای جستجو استفاده کنید

درک چگونگی دستیابی به جایگاه بالا برای وب سایت خود در دسته بندی مربوطه و رسیدن به صفحه اول گوگل ، به معنای واقعی کلمه تفاوت بین یک کسب و کار موفق و یک سرمایه گذاری شکست خورده است. اگر می‌خواهید در معاملات تجاری خود موفق باشید، مطمئن شوید که نکات بهینه‌سازی موتور جستجو را که در زیر ارائه شده است، مطالعه می‌کنید.

مطمئن شوید که تمام صفحات وب سایت شما به سرعت بارگیری می شوند. الگوریتم‌های جدید موتورهای جستجو اکنون زمان پاسخگویی صفحه را هنگام تعیین رتبه به وب‌سایت شما در نظر می‌گیرند. اگر بارگذاری صفحات شما زمان زیادی می برد، ممکن است به دلیل میزبان وب شما باشد نه محتوای شما. بهتر است از یک وب سرور اختصاصی برای میزبانی وب سایت خود استفاده کنید.

متن توصیفی را به همه پیوندها اضافه کنید که توضیح دهد محتوای پیوند شده در مورد چیست. این باعث می شود بازدیدکنندگان و موتورهای جستجو درک کنند که پیوند آنها را به کجا می برد. پیوند باید شامل کلمات کلیدی باشد که محتوای صفحه را توصیف می کند تا موتورهای جستجو آن صفحه را با آن کلمات کلیدی مرتبط کنند.

برای افزایش رتبه موتور جستجو، رونوشت نوشتاری هر محتوای صوتی و تصویری را در سایت خود قرار دهید. وقتی این رونوشت‌ها را ارائه می‌کنید، موتورهای جستجو می‌توانند محتوای شما را دسته‌بندی کنند و آن را به درستی در فهرست‌های خود قرار دهند.

کلمات کلیدی خود را در مکان های غیرمنتظره قرار دهید. اگر از تصاویر، تبلیغات، گرافیک یا سایر اشکال رسانه ای استفاده می کنید که کدگذاری در آنها دیده نمی شود، کلمات کلیدی خود را در جایی قرار دهید. انجام این کار به شما دست برتر می دهد، زیرا خوانندگان خود را با آن بمباران نمی کنید، اما همچنان توسط موتورهای جستجو دیده می شود.

از فیلترهای هرزنامه دوری کنید و هرگز از محتوای تکراری استفاده نکنید. مراقب باشید که ممکن است از محتوایی استفاده کنید که تکراری است و حتی از آن اطلاعی ندارید. تکرار دقیقاً همان توضیحات محصول در چندین صفحه ممکن است صرفه جویی در زمان شما باشد، اما موتورهای جستجو نمی توانند تفاوت بین صرفه جویی در زمان و ارسال هرزنامه را تشخیص دهند.

طبق این قانون زندگی کنید که هیچ صفحه ای در سایت شما نباید بیش از دو کلیک با صفحه اصلی شما فاصله داشته باشد. موتورهای جستجو از لینک های عمیق متنفرند و اغلب آنها را نادیده می گیرند. همچنین، با پایبندی به این قانون، تضمین می‌کنید که همه صفحات شما از مقدار باقی‌مانده رتبه‌بندی صفحه از صفحه اصلی خود برخوردار شوند.

در صورت لزوم یک نویسنده استخدام کنید. برخی از افراد نه مهارت و نه زمان ارائه به روز رسانی روزانه و محتوای با کیفیت را ندارند. اگر در مورد شما اینطور است، به استخدام یک مقاله نویس آنلاین نگاه کنید تا سایت خود را مشغول و تازه نگه دارید. افزودن اطلاعات جدید باعث می شود از رقابت سربلند شوید.

وب سایت هایی که به طور موثر از بهینه سازی موتور جستجو استفاده می کنند تقریباً هرگز از پیوندهای تصویری استفاده نمی کنند. پیوندهای تصویری هیچ متن لنگر ندارند، به این معنی که تمام چیزی که یک موتور جستجو باید با آن کار کند URL پیوند است.

اگر صفحاتی به زبانی غیر از انگلیسی ایجاد می کنید، متا تگ زبان را در صفحه خود قرار دهید. این برچسب به موتورهای جستجو اجازه می دهد تا بدانند سایت شما به چه زبانی نوشته شده است و گنجاندن آن می تواند به افزایش رتبه شما برای جستجوهای کلمه کلیدی شما که به زبان انتخابی شما هستند کمک کند.

برای اطمینان از اینکه ردیاب‌های موتور جستجو می‌توانند لینک‌های شما را بخوانند، از استفاده از منوهای کشویی جاوا اسکریپت خودداری کنید. اگرچه این نوع منو از نظر زیبایی شناختی دلپذیر است، اما موتورهای جستجو نمی توانند از آنها برای یافتن صفحاتی که به آنها پیوند دارند استفاده کنند. برای اهداف بهینه سازی موتورهای جستجو، لینک های متنی ساده به صفحات شما همیشه بهترین هستند.

بهینه سازی موتورهای جستجو می تواند مشکل باشد، اما یک کار ساده به وب سایت شما کمک می کند تا ترافیک مورد نیاز خود را دریافت کند. لینک های وب سایت خود را در سایت های رسانه های اجتماعی ارسال کنید. هنگام توییت کردن یا فیس بوک کردن، حتماً لینک وب سایت خود را درج کنید. مردم به طور مرتب لینک ها را در پلتفرم های اجتماعی به اشتراک می گذارند. این اشتراک گذاری باعث می شود پیوند شما در مکان هایی نمایش داده شود که هرگز تصور نمی کردید.

برای بهبود تلاش‌های بهینه‌سازی موتور جستجو، به جای URL پویا از یک URL ثابت استفاده کنید. URL های پویا اغلب توسط ابزارهای نمایه سازی رایج ایندکس نمی شوند و کسب رتبه در نتایج جستجو با آدرس پویا را دشوارتر می کند. کاراکترهای ویژه اغلب در آدرس های پویا نیز ظاهر می شوند، که احتمال ایندکس شدن و رتبه بندی سایت شما را بیشتر کاهش می دهد.

نقشه سایت XML را در وب سایت خود قرار دهید تا به موتورهای جستجو کمک کند تا هر قسمت از وب سایت شما را پیدا کنند. گوگل یک ابزار رایگان ایجاد نقشه سایت ارائه می دهد که نقشه سایت را به گونه ای ایجاد می کند که گوگل به راحتی آن را مطالعه کند. فراموش نکنید که نقشه سایت خود را اغلب به روز کنید زیرا با افزودن و حذف صفحات تغییر می کند.

W3C می گوید: “URLهای جالب تغییر نمی کنند.” از تغییر نام صفحات در سایت خود مانند طاعون اجتناب کنید وگرنه رتبه صفحه آنها را همراه با آن از دست خواهید داد. اگر مجبور به تغییر نام صفحه هستید، یک تغییر مسیر 301 را برای اشاره به مکان جدید تنظیم کنید. اما واقعا، فقط این کار را نکنید!

مهم است که موفقیت کار خود را با توجه به بهینه سازی موتورهای جستجو اندازه گیری کنید. شما باید بدانید که آیا کاری که انجام می دهید به طور موثر ترافیک سایت شما را افزایش داده است یا خیر. یکی از راه‌های انجام این کار این است که قبل از شروع بهینه‌سازی موتور جستجو، رتبه یک صفحه خاص را یادداشت کنید، سپس آن را با شکل پس از کار بهینه‌سازی موتور جستجو مقایسه کنید. اگر رتبه صفحه بالاتر باشد، احتمالاً تلاش های شما به خوبی کار می کند.

بهینه سازی موتورهای جستجو بر لینک های با کیفیت از سایت های خارجی تاکید دارد. وقتی کاربران وب سایت شما را پیدا کنند و ارزش آن را تشخیص دهند، بسیاری از این پیوندها به طور طبیعی ایجاد می شوند. سایر موارد را می توان با مراجعه به سایر صاحبان وب سایت، وبلاگ نویس و موارد مشابه و درخواست پیوند دریافت کرد. تنها کاری که می توانند بکنند این است که نه بگویند!

هرگز اطلاعات شخصی بازدیدکنندگان سایت را تنها با هدف ارسال هرزنامه به آنها با محتوای خود دریافت نکنید. این غیرقانونی، آزاردهنده است و بر کیفیت و شهرت سایت شما تأثیر منفی خواهد داشت. علاوه بر این، یکی از سریع‌ترین و مطمئن‌ترین راه‌ها برای راه‌اندازی سایت شما از رتبه‌بندی برتر موتورهای جستجو است.

در حالی که می توانید برخی از نکات ذکر شده در اینجا را برای استفاده فوری قرار دهید، ممکن است برای استفاده از سایر نکات به زمان نیاز داشته باشید. سئو را به دقت مطالعه کنید و از آن برای جذب بازدیدکنندگان بیشتر استفاده کنید. هرگز فکر نکنید که همه چیز را می دانید؛ همیشه می توانید تکنیک های بیشتری را برای کمک به ارتقای کسب و کار خود بیاموزید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.